«Батьківщина» закликає подолати вето на закон, який врятує профтехосвіту від колапсу, – Іван Кириленко

Фракція «Батьківщина» виступає за проведення парламентських слухань про проблеми фінансування системи професійно-технічних училищ та підтримати законопроект № 3830-3, який вирішує проблеми фінансування ПТУ.

До цього закликав  під час парламентського виступу народний депутат, перший заступник Голови партії «Батьківщини» Іван Кириленко.

Сьогодні ж фракція проголосувала за Проект Постанови №4111 про проведення парламентських слухань на тему: «Професійна освіта, як складова забезпечення кваліфікованого кадрового потенціалу країни: проблеми та шляхи вирішення» (01 червня 2016 року).

За його словами, неналежне фінансування ПТУ у результаті внесення змін до держбюджету 2016 року може призвести до колапсу професійно-технічної освіти і Україні.

«Фракція «Батьківщина» виступала проти прийняття ганебного антисоціального бюджету. Але нас тоді не почули. А тепер біда постукала в двері. Зокрема, ми попереджали, що будуть проблеми з фінансування професійно-технічної освіти, що може звести нанівець як самі заклади ПТУ, так і систему підготовку кадрів», – наголосив народний депутат.

На переконання Івана Кириленка, держава має кардинально змінити своє ставлення до професійно-технічної освіти, щоб не допустити чергової соціальної кризи в країні. Парламентські слухання пивинні знайти вихід із цієї ситуації і вирішити проблему фінансування ПТУ.

«80% ВВП України формують робітничі професії – ті хто біля мартенів, хто в шахтах. Це неправильно, що сьогодні підготовка робітничих кадрів поза системою координації державних інституцій. Що ми зробили, перекинувши фінансування на місцевий рівень? Ми повністю позбавили їх фінансування. Адже у окремих містах обласного значення, де зосереджені профтехучилища, це їхній річний бюджет. Це дикість! Як можна було до цього дійти?» – обурився депутат.

За його словами, у результаті десятки, сотні тисяч молодих соціально незахищених людей по всій країні опинились на вулиці, без професій і коштів на життя, а викладачі –  відповідно без зарплат.

На його переконання, парламентські слухання мають виправити помилку, допущену у фінансуванні профтехучилищ.

Окрім того, Іван Кириленко закликав депутатів проголосувати за законопроект № 3830-3, на який нещодавно президент наклав вето.

«Закон буде весений на порядок денний наступного тижня. Ми маємо подолати вето, щоб врятувати країну. Інакше до зовнішніх факторів додасться ще й фактор внутрішньої напруги. Бо, на превеликий жаль, ми породили ще одну проблему. Хто сьогодні віддасть свою дитину в ПТУ, яке наступного року приречене на закриття? Натомість сусідня Польща закликає нашу молодь з прикордонних регіонів вчитися в себе, адже робітничі кадри поїхали в Європу і у неї не вистачає робочих рук. Але на що ми прирікаємо прирікаємо Україну?» – наголосив Кириленко.

Нагадаємо, нещодавно Президент Петро Порошенко наклав вето на ухвалений Верховною Радою закон № 3830-3 «Про внесення змін до закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансування професійно-технічної освіти», а також ветував закон №3831-2 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти».

Проектом Закону пропонується, зокрема: унормувати питання щодо розподілу видаткових повноважень на фінансування закладів професійно-технічної освіти між обласними бюджетами та бюджетами міст, що є обласними центрами.

Передбачається також, що фінансування таких закладів здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету та з бюджетів міст, що є обласними центрами, а також за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету.

Крім того, тимчасово запроваджується субвенція на підтримку підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах з державного бюджету місцевим бюджетам.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова