«Батьківщина» підтримала закон про фінансову автономію медустанов

«Батьківщина» підтримала у другому читанні законопроект 2309а-д про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань охорони здоров’я із проханням врахувати правки.

Про це сьогодні повідомив народний депутат від фракції Валерій Дубіль.

«Цей законопроект дозволить безболісно передати медзаклади на рівень громад, і вони вже зможуть працювати із громадами на договірній основі. Тобто цей документ юридично прибирає всі ті недоліки, які виникли через непоступові дії МОЗу в плані відносин «медзаклади-громади», – розповів він.

За словами парламентаря, нововведення дозволять значно оптимізувати фінансування медзакладів, схеми їхньої роботи, визначити реальні навантаження, врегулювати штатні розклади згідно з реально існуючими потребами.

Валерій Дубіль також звернув увагу на те, що у відповідному документі містилися недоліки.

«Наприклад, після зміни форми власності медзаклади перетворяться на підприємства, що фактично робить їх монополістами на ринку медпослуг. Механізми ж контролю над монополіями у медичній сфері у законопроекті не прописані. Кабмін має затверджувати не лише методику розрахунку, але й перелік платних послуг», – зауважив парламентар.

Саме тому «Батьківщина» наполягала на врахуванні правок, якими не допускається повна комерціалізація медустанов: запроваджуються механізми контролю над їхньою комерційною діяльністю на законодавчому рівні та з боку громадськості.

«Цей закон – один із перших кроків до якісного проведення медреформи. Але він потребує доопрацювання. Також для забезпечення правового статусу усіх положень законопроекту слід ініціювати зміни до Конституції України, зокрема статті 49 (щодо безоплатності медичної допомоги населенню) та 95 (щодо справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами)», – додав Валерій Дубіль і повідомив, що депутати ініціативу підтримали.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова