«Батьківщина» підтримала у першому читанні зміни до Конституції щодо правосуддя

Фракція «Батьківщина» одностайно проголосувала за попереднє схвалення законопроекту №3524 про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя.

Як зазначив заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, виступаючи під час обговорення відповідного документа, «корпоративність, замкненість та корумпованість системи залежатиме не лише від того, що буде визначено у конституційних основах судочинства».

«Це залежатиме і від того, чи матиме силу волі та совість суддя, якому передзвонили з парламенту, з Адміністрації Президента чи з місцевої адміністрації, вийти на прес-конференцію і заявити про це. Ось це буде переломний момент! Але чи зможе так зробити суддя, яким сьогодні керують і якого сьогодні можуть позбавити суддівського статусу з політичних, економічних, а не з юридичних підстав? Думаю, саме так потрібно розглядати цей законопроект», – сказав він.

На думку народного депутата від «Батьківщини», будь-які виключення та відсилання на закони щодо підбору, переведення та об’єднання є неможливими.

«Будь-який суддя і будь-яка посада судді повинні бути відкритими. Це не означає, що, потрапивши до корпорації суддів, ти можеш бути переведений без конкурсу на будь-яку іншу посаду, в інший суд», – пояснив Сергій Соболєв.

Заступник Голови фракції також зазначив, що для «Батьківщини» ключовим і принциповим є доопрацювання питання щодо спрощення звернення громадян до судів.

«Як може суддя розглядати справи при навантаженні 100, 200, 300, 1000 справ на місяць? Яка може бути якість таких справ? Саме на це має бути направлена судова реформа», – наголосив Соболєв.

Окрім того, він додав, що чим більше буде подвійних касацій і апеляцій, тим більше грошей ходитиме в судовій системі.

«Саме тому єдина чітка визначена вертикаль судових рішень повинна давати можливість опиратися, якщо не на пряме прецедентне право, то на право, за якого є рішення вищої судової інстанції, підтверджене міжнародними судами. І будь-який суддя, який ухвалює інше рішення, завідомо йде на корупційне діяння», – наголосив Сергій Соболєв.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова