«Батьківщина» ініціює парламентські слухання щодо ситуації у банківській сфері, – Юлія Тимошенко

«Батьківщина» ініціює проведення комітетських та парламентських слухань щодо проблем у банківській сфері та напрацювання механізмів захисту ошуканих вкладників банків.

Про це лідер фракції Юлія Тимошенко заявила під час круглого столу, у якому взяли участь представники громадських організацій, що об’єднують вкладників різних банків, які постраждали від їх закриття та банкрутства.

«Ми хочемо запропонувати провести відкриті спеціальні парламентські слухання щодо того, що відбувається з банківською системою, втрачених депозитів, кредитів, які не можуть бути повернуті», – зазначила політик.

Тимошенко пояснила, що такі слухання можуть відбутися під егідою Комітету Верховної Ради з прав людини, який очолює народний депутат від «Батьківщини» Григорій Немиря.

«Ми можемо через цей комітет провести усю лінію захисту: від комітетських та парламентських слухань, щоб відпрацювати модель необхідних кроків для захисту вкладників», – пояснила Голова фракції.

Лідер «Батьківщини» з обуренням констатувала, що протягом останніх двох років влада довела країну до хаосу та «реалізує стратегію ліквідації української держави».

«Це – не просто хаос, це достатньо керована стратегічна лінія, яка виконується як мінімум останні два роки. Немає нічого випадкового: кожна дія, кожен закон лягають в стратегію, яка передбачає ліквідацію української держави», – констатувала Юлія Тимошенко.

Вона також зауважила, що політика «ліквідації України» розпочалася з обвалу курсу гривні щодо до долара, коли Національний банк «з інструменту розвитку країни став інструментом руйнації економіки та життя людей».

«Зменшення курсу гривні стало тією червоною кнопкою, яка була натиснута. А всі негативні процеси, які пішли далі, здійснювалися за «принципом доміно»: коли все по черзі падає», – пояснила Юлія Тимошенко.

Політик упевнена, що за цю негативну ситуацію несуть відповідальність високопосадовці, насамперед, голова НБУ, адже відбулася втрата стабільності банківської системи.

Голова партії також поінформувала присутніх, що «Батьківщина» вийшла з ініціативою звільнення Валерії Гонтаревої з посади голови Національного Банку України, адже саме за її керування банківською системою гривня знецінилася майже втричі, а 80 банків були закриті.

Юлія Тимошенко висловила переконання, що навколо звільнення Гонтаревої сьогодні може створитися певний консенсус в суспільстві, і «ми можемо чинити дуже потужний тиск на парламент і на президента».

«Ми не хочемо зараз дати владі жодного шансу довести стратегію руйнації держави до повного завершення. Ми будемо об’єднувати країну, усіх людей, які здатні боротися для того, щоб відстояти Україну та наше життя», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» звернулася до присутніх з пропозицією обговорити та запропонувати країні певні кроки, які можуть зупинити руйнівні процеси у банківській сфері.

У роботі круглого столу взяли участь представники громадських організацій «Асоціація постраждалих вкладників «Форум-SOS», «Спілка вкладників АТ «Дельта Банк», «Фінансовий майдан», Комітету захисту вкладників банку «Фінанси та кредит», а також рухів вкладників банків «Михайлівський», «Хрещатик», «Фінансова ініціатива», «Євробанку», «Київська Русь» та ін.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова