Альона Шкрум: Що нового у Раді Європи?

Сьогодні у Страсбурзі відбулася зустріч нашого Комітету ВРУ з держбудівництва та самоврядування з Генеральним секретарем Ради Європи, паном Турбйорном Ягландом.

Пан Ягланд дуже стриманий та спокійний. Він родом з успішної Норвегії, за плечима – посади  міністра закордонних справ, прем’єр-міністра.

Він уважно слухає про наші проблеми. Потім говорить: «Я з маленької країни, і нам це невідомо».

Населення Норвегії – 5 мільйонів. Хоча ВВП у них десь утричі більший від нашого.

У переліку питань, що обговорювались, найголосніше, звісно, звучала тема децентралізації та можливих змін до Конституції. Що б не говорили про парламент, але саме він відстояв для країни неможливість внесення змін до Конституції щодо «особливого статусу» та інших особливостей для Донбасу.

14362596_10155299859604358_6539402016389580513_o

Сьогодні відчувається, що міжнародний тиск на українську делегацію потрохи зменшується. Європейці здається, розуміють його безглуздість, коли всі члени Комітету, в тому числі з БПП, говорять фахово про необхідність розділення питання децентралізації в Конституції та питання виконання домовленостей, укладених в Мінську. І за це я їм вдячна.

Так само парламент нарешті повертається до власної й спільної проактивної позиції щодо неможливості виборів на окупованих територіях, і говорить про це вже голосно.

Окрім наболілої децентралізації, я, звісно, підняла не менш болюче питання реформи Дерсжлужби.

У своєму виступі я наголосила на головній проблемі – виконання прийнятого Закону та імплементації положень про конкурси. На мою думку, неможливо допустити спотворення реформи. Навпаки, необхідно знайти гроші і залучити допомогу для оплати роботи державних службовців. Особливо тих, які пройдуть за конкурсами та будуть відповідальні за цю важливу для країни реформу.

Пан Ягланд погодився.

Він є тією людиною, яка може дуже допомогти Україні саме в питанні бюджету та доплат для чиновників, і в технічній експертизі виконання Закону.

Під час розмови порушили питання про неможливість відновлення права голосування для делегації РФ у ПАРЄ.

Колегам з ПАРЄ буде дуже нелегко тут у жовтні. Відчувається, що ми на порозі дипломатичної війни.

Мої загальні враження після візиту до Страсбургу позитивні. Ми нелегко, повільно, але починаємо говорити в унісон з різними політичними фракціями щодо питань захисту наших національних інтересів.

Європейці ж починають повільно звикати до того, що парламент не буде швиденько виконувати вказівки кредиторів чи політичної еліти Євросоюзу, або навіть «доручення» власного президента.

І це часто для європейців неприємне відкриття.

Що ж, їм доведеться звикати.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 15 вересня 2016-го.

Читайте також:

Сергій Власенко та Альона Шкрум зустрілися з Генсеком Ради Європи

Альона Шкрум: Вивчаємо у Страсбурзі досвід децентралізації

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова