Альона Шкрум: Безцінний досвід роботи в міжнародному комітеті

Комітет з безпеки найстарішої міжпарламентської організації у світі – Міжпарламентського Союзу.

Надзвичайно цікавий мій перший досвід роботи у міжнародному комітеті.

Кожна поправка обговорюється по 10-20 хвилин, кожне слово та термінологія вивіряється.

До проекту резолюції – 143 поправки. Три – від нас, тобто від України. Дві з яких прийняті, а третю ми відкликали.

Одна з поправок, наприклад, на якій застрягли на годину, це поправка Бахрейну – по тексту резолюції змінити вираз «демократично обраний уряд» на «легітимний уряд».

Дивна трохи історія, коли в резолюції ми говоримо про обов’язок всіх країн посилювати демократичні процедури, але не можемо використовувати «демократично обраний уряд».

Франція та Канада категорично проти заміни на «легітимний». Індія та Йорданія дуже емоційно підтримують Бахрейн.

З іншого боку, дізналася багато нового про політичну ситуацію у Бахрейні – проблема з виразом «демократично обраний» для них логічна: у країні король Халіфа ібн Султан аль-Халіфа одноосібно призначає прем’єр-міністра та всіх міністрів уряду, призначає вищу судову владу та призначає 40 депутатів верхньої палати парламенту, яка має вето (!) на будь-яке рішення 40 депутатів нижньої палати, що обираються на виборах. Навіть проекти законів мають бути погоджені верхньою палатою, щоб бути розглянутими.

Прем’єр-міністр королівства – дядько короля – прем’єр міністр, який найдовше в світі знаходить на своїй посаді – з 1971 року.

От така цікава країна, як із казок «1000 і однієї ночі».

Росія підтримує поправку Бахрейну.

А у мене питання, навіщо Бахрейну взагалі голосувати за резолюцію, де зазначається про захист демократичних принципів та сприяння розвитку демократії по тексту?

Відповідь проста: Бахрейн усіма силами підтримує Резолюцію щодо невтручання у внутрішні справи держав, адже у них починаються дуже цікаві демократичні перетворення.

Жінкам у Бахрейні було дозволено голосувати у 2002 році. В 2011 у столиці королівства пройшли масштабні мітинги проти правління королівської сім’ї та наявності родичів короля на всіх політичних посадах у державі.

Світ такий різний і різнобарвний!

Ця поїздка реально змусила мене «вилізти» з української «мушлі» політичних діалогів про одне й те саме та подивитися на світ навколо.

Провели декілька дуже важливих переговорів з країнами ЄС, Сходу та Азії.

Багато що вирішується за допомогою особистих зв’язків, які наша делегація дуже професійно налагоджує, хоч нас і всього четверо на цій Асамблеї (має бути 9 членів делегації).

Ми працюємо у всіх комітетах з ранку до вечора і встигаємо відвідувати майже всі дискусії та зустрічі.

Працюємо далі.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 5 квітня 2017р.

Читайте також:
Альона Шкрум: Дебати у Міжпарламентському союзі

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова